O mně
Pracuji v pomáhající profesi 20 let. Podobně jako moje profesní cesta se ani má osobní cesta životem neubírala vždy přímo, bez zakopnutí, pádů a nečekaných zvratů. Dnes, s odstupem času vnímám tuto osobní, často nelehkou zkušenost, jako velmi cennou. Bez ní bych nebyla tam, kde jsem a nebyla tím, kdo jsem. Jsem za ni vděčná, protože mi umožňuje pohlížet na životní příběhy mých klientů v širších souvislostech a věřím, že i s hlubším pochopením.
Vystudovala jsem Pražskou vysokou školu psychosociálních studií, jejíž součástí byl i psychoterapeutický sebezkušenostní výcvik, jako předpoklad pro povolání psychoterapeuta.
Od roku 2008 jsem působila v organizaci Fokus Praha, o.s., která se věnuje lidem, kteří se potýkají s duševním onemocněním z oblasti psychóz. Poté jsem pracovala v Domě tří přání, o.s. jako terapeut a garant komplexní péče v ambulantně terénním centru D3P a Azylovém domě Přemysla Pittera. Věnovala jsem se zde především dětem, jejich rodičům a řešila s nimi situace, které je trápily: školní nebo výchovné obtíže, partnerské neshody, předrozvodové, rozvodové a porozvodové situace a dnes velmi častou porozvodovou péči o děti a její úskalí. Později jsem zde zastávala pozici vedoucí ambulantně-terénního centra. Od roku 2014 jsem zaměstnaná v Centru psychologicko-sociálního poradenství, jako manželský a rodinný terapeut/poradce. Zde se taktéž věnuji dospívajícím, dospělým i rodičům s dětmi. Od roku 2023 vedu pobočku Centra psychologicko-sociálního poradenství v Mělníku.
Ve své práci integruji poznatky, metody a postupy jednak z různých terapeutických přístupů a jednak z mé dosavadní zkušenosti a snažím se je využít ve prospěch klienta. Celoživotní vzdělávání a rozvíjení profesních dovedností je pro mne jak samozřejmostí tak i potěšením.
Jsem členkou České asociace pro psychoterapii, jenž je společností zodpovědných terapeutů, kteří splňují kvalifikační a etické podmínky kontinuálního vzdělávání a supervize.
Vzdělání a odbornost
- Vystudovala jsem magisterský program na Pražské Vysoké škole psychosociálních studií.
- Absolvovala jsem sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik v komunitní a skupinové psychoterapii, který byl veden psychodynamickém a daseinsanalytickém duchu v celkovém rozsahu 1990 hodin. (Výcvik je akreditován PVŠPS a programem pro zdravotnictví.)
V rámci sebevzdělání jsem dále absolvovala:
Velké kurzy/výcviky
- Základy praktické psychologie (100 hodin) + Základy praktické psychologie II (100 hodin)
- Výcvikový kurz v telefonické krizové intervenci (100 hodin)
- Práce s traumatem a krizová intervence (55 hodin)
- Koučování v kontextu organizačního rozvoje (55 hodin)
- Výcvik v mediaci a mediačních technikách (50 hodin) + Mediační praktika (14 hodin)
Kurzy/semináře (zaměřené na rodinu a situace, které ji mohou potkat):
- Poruchy příjmu potravy - nový pohled na léčbu
- Pachatelé domácího násilí a práce s nimi
- Dítě jako oběť a svědek domácího násilí v praxi sociální práce
- Alkoholismus v rodině a jeho dopad na dítě a rodinný systém
- Partnerská krize
- Rozchody a rozvody aneb Jak ukončit vztah bez s/pouště za sebou...
- Vliv rozpadu rodiny na vývoj dítěte
- Komplexní psychosomatická medicína
- Psychopatologie
Konference
- Nové trendy v práci s ohroženými rodinami (Praha)
- Identita české psychoterapie (Praha)
- Konference v rámci Národního týdne manželství (Praha)
- Sympozium - Terapeutické cesty k pacientovi (Kosmonosy)
- Dospělý a dětský pacient v psychosomatice (Liberec)
- Konfliktní rozchod rodičů a psychické týrání dětí (Praha)
- 20. psychosomatická konference (Liberec) 2024